Ota yhteyttä

Kaupunkikoordinaattori

Anna-Mari Sopenlehto
anna-mari.sopenlehto@turku.fi
050 5590239

Avoin data ja rajapinnat

www.databusiness.fi

Osatoteutus: Turun kaupunki
Projektipäällikkö Tarja Vuorinen
tarja.vuorinen@turku.fi
040 1902058

Osatoteutus: Turku Science Park Oy
Projektipäällikkö Kalle Luhtinen
kalle.luhtinen@turkusciencepark.com
050 3479541

Osatoteutus: Lounaispaikka
Projektipäällikkö Juha Pulmuranta
juha.pulmuranta@varsinais-suomi.fi
040 5091043

Avoimet innovaatioalustat

www.citybusiness.fi

Osatoteutus: Turun kaupunki ja Business Lab -toimintamalli
Kehittämispäällikkö Aino Ukkola
aino.ukkola@turkusciencepark.com
044 9075200

Osatoteutus: Turku Science Park Oy
Marko Latokartano
marko.latokartano@turkusciencepark.com
040 5098949

Vierailu- ja innovaatiokeskus Joki
Projektipäällikkö Hele Kaunismäki
hele.kaunismaki@turkusciencepark.com
050 5590374

Skanssi
Projektipäällikkö Taina Riekkinen
taina.riekkinen@turku.fi

Tietojohtaminen ja kaupunkialgoritmi
Projektipäällikkö Rami Savila
rami.savila@turku.fi
040 1201970

Innovatiiviset hankinnat
Projektipäällikkö Outi Pudas
outi.pudas@turku.fi
044 9075891

Avoin osallisuus ja asiakkuus

Kansallinen kärkihanke
Hankepäällikkö Outi Laikko
outi.laikko@turku.fi
050 5590799

Osatoteutus: Turun kaupunki
Projektipäällikkö Eero Rostiala
eero.rostiala@turku.fi
040 679 4823

Osatoteutus: Turun ammattikorkeakoulu, SELKO
Sisältövastaava Päivi Katajamäki
paivi.katajamaki@turkuamk.fi
https://www.selko-hanke.com/selkohanke

Hankkeet ja pilotit

Älykäs kaupunkivesiliikenne
Projektipäällikkö: Sirpa Kannos
sirpa.kannos@novia.fi
http://www.aboamare.fi/%C3%84lyVESI-Tietoa-projektista

Tulevaisuuden ruokamaailma
Koordinaattori: Mari Norrdal
mari.norrdal@utu.fi
www.citybusiness.fi/alustat/tulevaisuuden-ruokamaailma

TRY OUT!
Projektipäällikkö: Essi Hillgren
essi.hillgren@turkuamk.fi
https://tryout.turkuamk.fi/

YSI - Yliopistosairaalat innovaatioalustana
Koordinaattori: Marja-Riitta Viljainen
marja-riitta.viljainen@turkusciencepark.com

Opastamisen ekosysteemi
Projektipäällikkö: Riikka Niemelä
riikka.niemela@turku.fi

Digiolkkarista työelämään
Toiminnanjohtaja: Joe Majanen
joe.majanen@tstry.com

Töitä! Osaaminen käyttöön
Päätoteuttaja: Kirsti Haihu
kirhai@utu.fi
http://toita.utu.fi/fi/tervetuloa-toita-hankkeen-sivustolle/

TUTTU: Ideaverstaat
Projektipäällikkö: Timo Vahtonen
timo.vahtonen@turku.fi
www.turku.fi/6aika/tuttu
www.tuttu6aika.wordpress.com/

Tulevaisuuden kiertotalouskeskukset
Kiertotalousasiantuntija: Sini Ilmonen 
sini.ilmonen@lsjh.fi, p. 040 8670139
Hankeasiantuntija: Sonja Vikberg 
sonja.vikberg@turkuamk.fi, p. 050 5985881

Työssä oppien
Toimitusjohtaja: Saara Isaksson
saara.isaksson@turunekotori.fi

Näyttämöt ja kasvunpajat
Turun koordinaattori: Jaana Heinonen
jaana.heinonen@turkuamk.fi
www.kasvunpajat.fi

Asiasanat: