Hoitotakuun toteutuminen vanhuspalveluissa

Hoitotakuu edellyttää, että vanhus saa tarvitsemansa ympärivuorokautisen hoidon viimeistään kolmen kuukauden kuluessa.

Vanhusten asumispalvelujen jonottajat:
Kuukausi/vuosiJonottajat yhteensäNäistä yli 3 kk jonottaneiden määrä
Elokuu 2017710
Heinäkuu 2017530
Kesäkuu 2017580
Toukokuu 2017490
Huhtikuu 2017480
Maaliskuu 2017510
Helmikuu 2017550
Tammikuu 2017553
Joulukuu 2016802
Marraskuu 2016870
Lokakuu 201610111
Syyskuu 201611731  
Elokuu 201613226
Heinäkuu 201614022
Kesäkuu 201614025
Toukokuu 201614229
Huhtikuu 201611513
Maaliskuu 201612014
Helmikuu 201613110
Tammikuu 201610410