Vastaamalla voit vaikuttaa, millaista toimintaa ja palveluita Turun Seudun TST tarjoaa työttömille tai työttömyysuhan alaisille.

Turun Seudun TST ry kerää tietoa yhdistystoiminnan kehittämiseen. Kyselyllä pyritään tavoittamaan mahdollisimman monta työtöntä tai työttömyysuhan alaista ihmistä, joille yhdistys haluaa tarjota ja kehittää palveluita ja luoda kiinnostavaa toimintaa.

Kyselyllä selvitetään mm. kohderyhmän toiveita toiminnan suhteen sekä halukkuutta toimia vapaaehtoisena vertaistoiminnassa. Yhdistyksen toimintaan toivotaan mukaan enemmän nuoria, jotta yhdistyksen tulevaisuus ja aktiivinen toiminta on turvattu myös jatkossa.

Kysely on osa yhdistyksen kehittämiseen liittyvää YAMK-opinnäytetyötä, joka valmistuu vuoden 2018 aikana.

Kysely on avoinna 31.5.2018 asti, ja sen vastaamiseen kuluu aikaa noin 5 minuuttia.

Kyselyyn: https://link.webropolsurveys.com/S/D42B919204CC0E9D

Kaikkien kyselyyn vastanneiden kesken arvotaan mökkiviikonloppu TST ry:n Paavarotti-mökillä Rymättylässä.

Lisätiedot: hanna.manninen @ tstry.com, www.tstry.fi