The Beat Of Dance -tanssitapahtuma
Luokkien 1-6 tapahtumakalenteri
Tapahtuma | Luokka | Paikka | Aika | Ilm.pv. | |
---|---|---|---|---|---|
Valtakunnallinen harrastusviikko | kaikki luokka-asteet | koulujen omat tilat, liikuntapaikat | 28.8. - 3.9.2023 | ei erillistä ilmoittautumista | |
Pirkka Street Basket -katukoristapahtuma | 3- 6 luokille | Kupittaan CM- parkkipaikka | ke 23.8.2023 | to 17.8.2023 | |
#BeActive School Action Day -harrastemessut | 3- 6 luokille | Kupittaan urheiluhalli | pe 29.9.23 | ke 20.9.23 (Lyyti -ohjelman kautta) | |
Fyysisen toimintakyvyn seurantajärjestelmän MOVE -mittaukset | 5. luokat | kouluilla | 1.- 30.9.23 | Valtion liikuntaneuvostolta ohjeet suoraan kouluille. Turun oma Move! -ohjeistus löytyy https://blog.edu.turku.fi/move/ | |
Valtakunnallinen Liikenneturvallisuusviikko | kaikki luokka-asteet | kouluilla | 11.-15.9.23 | ei erillistä ilmoittautumista | |
VÄLKKIS - välituntiliikuttajakoulutukset | 5. ja 6. luokkalaiset | kouluilla | vk 37-38 | ti 22.8.23 | |
Koululaisten suunnistusviikot | luokat 4-9 ja lukiot | Moisio, Jäkärlä, Lauste, Pansio /Aunela, Impivaara, Ispoinen /Luolavuori, Varissuo, Runosmäki, Hirvensalo, Nummi/Halinen | viikot 38-41 | kts. tiedote | |
6. luokat 4. luokat | 6. luokat kotiratakisana (muutos) 4. luokat Kupittaan urheiluhalli | viikot 39 - 41 (6 lk.) to 5.10.23 (4 lk.) | ma 18.9.23 | ||
Luokkalätkä I (TPS toteuttajana) | eskarit ja 1-2 luokat | Impivaaran jäähallissa | 7.11. - 9.11.23 Impivaara/vastuu TPS | ke 18.10.2023 | |
| 3-6 luokkien luokkasekajoukkueet | Alkusarjat koulujen saleissa lähikoulujen kesken. Loppusarja Kupittaan palloiluhallissa to 18.4.24 (Palloilun superpäivä) | loka-marraskuu 2023 | ti 24.10.23 | |
Pallosankarit -tapahtuma | 1-6 luokat (pienluokat, erityiskoulut, VALMO-luokat) | Impivaaran jalkapallohalli | pe 17.11.23 | ti 31.10.23 | |
3-6 luokat | Impivaaran uimahalli | to 25.1.24 klo 12-14 | pe 12.1.24 | ||
Luokkalätkä II (TuTo/Kisurit toteuttajana) | eskarit ja 1-4 luokat | Varissuon jäähalli | 29.1. - 2.2.2024 | pe 12.1.2024 | |
Korisbuumi-kutsutapahtuma | 1-2 luokat | Nunnavuoren palloiluhallilla | to 7.3.2024 | kutsutapahtuma | |
4-6 luokat (yksi sarja, johon voi osallistua oppilaita luokilta 4-6) | Impivaaran ja Varissuon jäähalleissa | 15.2.24. Impivaaran jh. 9.2./16.2.24 Varissuon jh. Alkusarjan pelipäiviä ovat 9.2. ja 15.2. Loppusarja pelataan 16.2.24 | pe 12.1.24 | ||
1-3 luokat | kouluilla | maalis-huhtikuu päivät sovitaan erikseen koulujen kanssa | ti 27.2.24 | ||
kaikki luokka-asteet | Vimma | 13.3.2024 klo 9-13. | ilm. myöhemmin | ||
5. ja 6. luokkien salibandysarja | 5. ja 6. luokat luokkasekajoukkuein | Alkusarjat 25. ja 26.3. Wäinö Aaltosen koululla Loppusarja to 18.4.24. Kupittaan palloiluhallissa (palloilun superpäivä) | 25.3./26.3./18.4.2024 | ti 27.2.24 | |
5. ja 6. luokat | Kupittaan urheiluhalli | 25.4.2024 | lisätiedot löydät linkistä. | ||
Oppilasurheilutoimikunnan kokous | alakoulujen liikuntavastaavat | Teams etäkokokous | 7.5.2024 klo 14.15 | ilm. myöhemmin | |
Palloilun Superpäivä (mm. koripallon ja salibandyn loppusarjat). | 5. ja 6. luokat luokkasekajoukkuein | Kupittaan palloiluhalli | to 18.4.2024 | ei ilmoittautumisia (mukana loppusarjajoukkueet) | |
Pirkka Street Basket -katukoristapahtuma | 3. - 6. luokat | Kupittaan CM:n parkkipaikka | ke 22.5.2024 | pe 19.4.2024 | |
Koulujen tennisviikot | kaikki luokka-asteet | Impivaaran ja Urheilupuiston tenniskentät | viikot 18-21 | varaukset Timmin kautta | |
3-6 sekä 5-6 luokkien tytöille ja pojille omat sarjat koulujoukkuein | alkusarjat koulujen lähikentillä ja loppusarjat Kupittaalla. | Alkusarjat huhtikuussa Loppusarjat: 24.-26.4. ja 30.4., 2.5. ja 3.5.24 | pe 15.3.24 | ||
| |||||
Luokkien 1-3 toiminnalliset luokkaretket | 1.- 3. luokat | Impivaaran urheilukeskukset | ti 21.5.24 (Impivaara) | pe 19.4.2024 | |
1.- 6. -luokat (sukkulaviestit) 3.- 6. -luokat (joukkuemaastojuoksut) | Paavo Nurmen stadion ja Karikon lenkki | ti 28.5.24 | pe 3.5.24 |
Asiasanat: