Iltalukion henkilökunta

Johto ja hallinto

Rehtori
Sami Peltonen
sami.peltonen@edu.turku.fi
050 4323 669

Koulusihteeri
Lii Puolakainen
lii.puolakainen@edu.turku.fi
040 6203 227

Sihteeri
Nina Kärkkäinen
nina.karkkainen@edu.turku.fi
040 6323 351

Opinto-ohjaajat

Lukion opinto-ohjaaja
Anna-Mari Kiili
anna-mari.kiili@edu.turku.fi
050 4323 699

Lukion opinto-ohjaaja (ammatilliselta pohjalta opiskelevat ja yksittäisten oppiaineiden opiskelijat)
Anna Hongisto
anna.hongisto@edu.turku.fi
050 4323 699

TUVA-koulutuksen opinto-ohjaaja
Riikkamarja Autio
riikkamarja.autio@edu.turku.fi
040 4830 936

Erityisopettajat ja opiskelijahuollon henkilöstö

Erityisopettaja (lukio)
Sini Palin
sini.palin@edu.turku.fi
040 5701 353

Erityisopettaja (TUVA ja lukio)
Terhi Katajamäki
terhi.katajamaki@edu.turku.fi
044 9075 151

Kouluterveydenhoitaja (TUVA ja oppivelvolliset)
Jenni Pohjola
jenni.pohjola@turku.fi
044 9073 383

Koulupsykologi: Ada Johansson, sopimuksen mukaan

Koulukuraattori: avoinna

Opettajat

Opettajien sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@edu.turku.fi.

Autio, Riikkamarja (äidinkieli ja kirjallisuus, TUVA-koulutuksen opinto-ohjaus), 040 4830 936

Heikkonen, Elina (japani)

Hiidensalo, Merja (englanti ja saksa)

Janhonen, Anu-Mari (suomi toisena kielenä ja Finnish for Foreigners)

Kaarmela, Mikko (matematiikka, fysiikka ja kemia sekä informaatikko)

Kangas, Reeta (venäjä)

Laine, Tuomo (elämänkatsomustieto, filosofia, historia ja yhteiskuntaoppi)

Lappalainen, Mikko (englanti)

Olin, Päivi (biologia ja maantiede)

Palomaa, Hannele (englanti)

Paunikallio, Mirka (matematiikka)

Päkkilä, Perttu (äidinkieli ja kirjallisuus sekä suomi toisena kielenä)

Ruokonen Annina (matematiikka)

Rissanen, Sanna (ruotsi ja ranska)

Räty, Jussi (resurssiopettaja)

Saalinki, Ville (uskonto ja psykologia)

Soininen-Saari, Anne (espanja, italia ja suomi toisena kielenä)

Tiihonen Anne (ruotsi)

Tuomainen, Tero (historia ja yhteiskuntaoppi)

Vaahtoranta, Tiina (terveystieto)

Vapola, Pasi (matematiikka, fysiikka ja kemia)

Välimäki, Antti (matematiikka ja fysiikka)

Zhang, Yan (kiina)

 

Käyntiosoite: 

Eskelinkatu 4
20100 Turku

Puhelin:

Rehtori 050 432 3669
Koulusihteeri 040 620 3227
Kanslia 040 632 3351
Turun kaupungin puhelinvaihde 02 330 000

Aukioloajat

Kanslia
Ma - To 15:00 - 19:00
Asiasanat: