Iltalukion henkilökunta

Johto ja hallinto

Rehtori
Sami Peltonen
sami.peltonen@edu.turku.fi
050 4323 669

Koulusihteeri
Lii Puolakainen
lii.puolakainen@edu.turku.fi
040 6203 227

Sihteeri
Nina Kärkkäinen
nina.karkkainen@edu.turku.fi
040 6323 351

Opinto-ohjaajat

Lukion opinto-ohjaaja
Anna-Mari Kiili
anna-mari.kiili@edu.turku.fi
050 4323 699

Ammatilliselta pohjalta opiskelevien ja aineopiskelijoiden opinto-ohjaaja
Pekka Tolonen
pekka.tolonen@edu.turku.fi
040 6358 231

Lukiostartin opinto-ohjaaja
Riikkamarja Autio
riikkamarja.autio@edu.turku.fi
040 4830 936

Erityisopettaja

Erityisopettaja (lukio ja lukiostartti)
Sini Palin
sini.palin@edu.turku.fi
040 5701 353

Opettajat

Opettajien sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@edu.turku.fi.

Autio, Riikkamarja (äidinkieli ja kirjallisuus, lukiostartin opinto-ohjaus), 040 4830 936

Hartikainen, Ida  (äidinkieli ja kirjallisuus)

Heikkonen, Elina (japani)

Hiidensalo, Merja (englanti ja saksa)

Janhonen, Anu-Mari (suomi toisena kielenä ja Finnish for Foreigners)

Kaarmela, Mikko (matematiikka, fysiikka ja kemia sekä informaatikko)

Koistinen, Kari (matematiikka ja fysiikka)

Kollo, Irina (venäjä)

Laine, Tuomo (elämänkatsomustieto, filosofia, historia ja yhteiskuntaoppi)

Lappalainen, Mikko (englanti)

Olin, Päivi (biologia ja maantiede)

Palomaa, Hannele (englanti)

Paunikallio, Mirka (matematiikka)

Päkkilä, Perttu (äidinkieli ja kirjallisuus sekä suomi toisena kielenä)

Rissanen, Sanna (ruotsi ja ranska)

Räty, Jussi (resurssiopettaja)

Saalinki, Ville (uskonto ja psykologia)

Soininen-Saari, Anne (espanja, italia ja suomi toisena kielenä)

Tiihonen Anne (ruotsi)

Tuomainen, Tero (historia ja yhteiskuntaoppi)

Vaahtoranta, Tiina (terveystieto)

Vapola, Pasi (matematiikka, fysiikka ja kemia)

Välimäki, Antti (matematiikka ja fysiikka)

Zhang, Yan (kiina)

 

Käyntiosoite: 

Eskelinkatu 4
20100 Turku

Puhelin:

Rehtori 050 432 3669
Koulusihteeri 040 620 3227
Kanslia 040 632 3351
Turun kaupungin puhelinvaihde 02 330 000

Aukioloajat

Kanslia
Ma - To 15:00 - 19:00
Asiasanat: