Ajoneuvoalan ammattitutkinto
Heinonen Lari, Linden Verner, Tangen Jonatan
Ajoneuvoalan erikoisammattitutkinto
Kari Netta, Peltola Ismo, Vanhatalo Tero
Autoalan perustutkinto
Alizadeh Amir, Al-Khafajy Ali Saijad, Al-Khalil Ali, Azamifar Hazhar, Heino Riku, Huuhtanen Frans, Iitti Jaakko, Jokela Erik, Jokela Joonatan, Krokberg Lenni, Kurki Eetu, Linden Nico, Nieminen Juuso, Nordström Tatuatte, Ojasoo Margit, Pippola Anton, Sadat Matiullah, Sarasniemi Emil, Terho Samu, Valtonen Antti, Välisuo Frans
Elintarvikealan perustutkinto
Arvola Alisa, Grumann Alexandra, Keto Robin, Lehtilä Ilona, Lehtilä Jessica, Mäkelä Maria, Naukkarinen Henna, Niemi Essi, Olli Juulia, Palkén Vilma, Pop Mihaela, Remsu Pekko, Simolin Linnea, Toppinen Emmi, Vuorensola Mariia
Grundexamen i affärsverksamhet
Altosh Rasha, Ekblad Sanni, Gustafsson Nicole, Kinos Gwen, Långstedt Simon, Norkonvuo William, Tapio Robin, Willberg Kristoffer
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Alatalo Jenniina, Alku Neetta, Avellan Amanda, Blomqvist Jasmin, Chir Sargol, Holm Meribel, Holmväg Vesa, Hämäläinen Heidi, Jendi Rasheed, Kajander Elsa, Kecskemeti Erna, Ketola Nelli, Kiuru Emma, Kolu Karoliina, Komulainen Minerva, Koski Sariella, Koski Tiia, Kujalam Harri, Lammela Elli, Lindgren Iida, Loponen Juulia, Lumijärvi Laura, Mattila Suvi, Metsmaa Geitlyn, Mettälä Emma, Mutta Jenny, Mäkinen Viivi, Narvanto Sara, Nieminen Saija, Nikula Jasmin, Nurmi Anni, Peltola Linda, Pitkänen Eeva, Puhakka Sara, Reunamo Vilma, Riitamaa Selina, Rönkä Anni, Salkoranta Noora, Santalahti Maira, Satto,Jasmin, Savola Oskari, Sirkiä Noora, Sivil Milla, Stenius Emma, Suni Sinna, Talvinen Ella, Veijalainen Aline, Venäläinen Janina, Vuori Emilia, Vuorio Vilma
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Paljakka Amy
Isännöinnin ammattitutkinto
Suovanen Kai, Lehtonen Leena, Salonen Juho
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Abdal Choman, Ahlfors Markus, Husseini Seyed, Ibrahim Yousuf, Kaarto Joona, Kytömäki Ville, Leino Jani, Okab Jaraah, Rantanen Eemil, Reunanen Elias, Tanninen Juuso, Umar Ahmedm Mohamed, Vennerström Thor, Virtanen Anton
Kuljetusalan ammattitutkinto
Abdullahi Sharmake, Demirov Emrah, Durmishaj Ilir
Laboratorioalan perustutkinto
Abdirahman Aniso Osman, Abdirahman Ayan, Al-Zuhairi Mays, Baradari Zamaneh, Hepo-oja Lauri, Kallio Aija, Kiviniemi Minttu, Mahamuus Shukri, Muli Juuso, Niininen Riina, Nikkola Ida, Nurmi Jonna, Rausio Meeri, Rautakoski Kirsi, Suutari Tuomo, Tammelin Joni, Tammi Sanna, Toivanen Maria, Veikkola Marika
Leipomoalan ammattitutkinto
Takkinen Oskari
Leipomoalan erikoisammattitutkinto
Lehtovaara Frida
Liiketoiminnan ammattitutkinto
Aaltonen Charlotta, Idrizi Katja, Kujamäki Jesse, Lind Henri, Olkkonen Mari, Tuominen Eelis, Valdolin Heidi, Virtanen Satu
Liiketoiminnan perustutkinto
Abdi Hasan Bisharo, Abdulazeez Asmaa Tareq, Abukar Mohamed Zahra, Abuwarda Rasha, Ahone Anette, Ala-aho Jesse, Alho Eemeli, Ali Fahad, Alinen Roope Alyasi Alan, Andrejuka Aleksandra Andrianov Anton, Arvola Anni, Back Saska, Bajrami Sead, Buruiana CristinaBushi Bleart, Cuskic Armina, Eronen Elmeri, Gaber Ahmed, Galka Marju, Grönlund Jyri, Haapanen Antero, Haavel Lena, Haavisto Viljami, Halttunen Riku, Harju Niklas, Heinonen Jan, Hellberg Nelma, Hänninen Hertta, Inkeroinen Ivan, Johansson Rasmus, Junnila Elli, Kangas Jesper, Kantonen Katriina, Karakas Jan, Kataja Peppi, Kivikoski Samuli, Korhonen Konsta, Korpialho Niki, Korpilahti Vertti, Kulmala Rebecka, Kulta Kasperi, Kuokkanen Saara, Kuutsa Eero, Laaksonen Taneli, Lahti Oscar, Laihonaho Niko, Le Vivian, Lehtonen Johanna, Lehtonen Olli, Leppäsalo Valtteri, Leskinen Roope, Lindholm Sonja, Lindroos Pyry, Lipatova Evgeniia, Lundqvist Linnea, Manssila Simonette, Martelin Olivia, Meri Oliver, Mikkola Juho, Mohamad Mamo, MohamedAbdiqani, Mohammadi Haure, Mäkelä Johanna, Naqshbandi Azad, Niemelä Wilma, Nieminen Veeti, Niinimaa Diana, Nurro Rikhard, Nylund Kristel, Oksanen Tuija, Otieno Vincent, Paijula Vihtori, Palmeiro Jessica, Peltokangas Petteri, Perho Santeri, Piironen Joel, Pilli Pauliina, Pirttisalo Viljami, Puuri Kiia, Rantanen Rasmus, Rapo Ville, Rauhala Karoliina, Rautén Milla, Rautiainen Sara, Reunanen Axel, Röntynen Ida, Saarinen Elina, Saarinen Johanna, Saleh Amira, Salminen Anu, Salonen Sara, Salonen Tilly, Seligson Dennis, Staskeviciute Lina , Ström Nicholas, Sunden Juuso, Sälke Sofie, Tammi Iida, Tanskanen Heinä, Tiunni Veronika, Tuominen Daniel, Turtola Oskari, Ullakonoja Jasmin, Uusikartano Atte, Viikari Aapeli, Virtanen Liisa, Virtanen Olga, Viskari Samu, Väliaho Riku, Välikangas Iida, Väyrynen Väinö, Wilen Maria, Ylikorpi Mirva
Logistiikan perustutkinto
Anwer Muayad, Arvo Tatu, De Wit Kristian, Dönmez Cebrail, Engström Nico, Faysal Abdi Ahmed, Ghali Aghyad, Haka Aleksi, Hales Fateh, Hurme Eemil, Jaleel Zaid, Juronen Niko, Järvi Jerry, Kallonen Veeti, Kallos Christos, Karkoinen Richard, Kolehmainen Katariina, Komaro Kimi, Korjonen Valtteri, Korko Niilo, Lehtinen Meeri, Lehtiö Leevi, Lempinen Jonna, Liimatainen Aleksi, Lindeman Matias, Lund Markus, Luotonen Miska, Läpikivi Miro-Petteri, Majalahti Leevi, Majuri Vilho, Malinen Joonas, Malmi Sami, Mardini Hussein, Nguyen Binh Phong, Nguyen Binh Phu, Niemelä Esko, Nieminen Max, Nikander Jimi, Penttinen Joona, Saarinen Joel, Sarkiola Riku, Sievänen Joel, Singh Robin, Sjöblom Janne, Suni Niclas, Törnqvist Viljami, Ulmas Joona, Venäläinen Otto, Virta Ville, Virtanen Joonas, Vist Kristel, Vuorinen Juho, Ylhä Antti, Österman Alec
Lähiesimiestyön ammattitutkinto
Jouhki Tommi, Koiranen Timo, Lassila Jarkko, Lehtovaara Juha, Munkki Mikko, Ruokostenpohja Jani, Vahedi Maryam, Wallenberg Petri
Lääkealan perustutkinto
Al-Daragi Taif, Alic Leila, Anttila Roosa, Haponen Emilia, Haveri Janni, Huovinen Taina, Jutila Hilda, Kaari Taina, Kaukonen Hanna, Ketonen Minna, Kyriakou Christina, Ljungman Jaana, Mclean Emma, Nadir Ali Razia, Otram Arunrat, Reunamo Johanna, Saarinen Heidi, Shirzad Parinaz, Siggberg Linus, Storberg Claudia, Visser Maria
Maanmittausalan perustutkinto
Dahlström Mikko, Hiivola Saija, Hänninen Johanna, Järvinen Erkka, Stolz Aleksandra
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto
Böckerman Ramona, Kangosjärvi Noora, Kontto Heidi, Liukkonen Elena, Mikkola Satu, Peippo Riia
Matkailualan perustutkinto
Halai Vlada, Metso Oona, Orava Julia, Riuttanen Jasmi, Santanen Emilia, Saunonen Svetlana, Suomi Miita, Valjanen Jenna
Matkailupalvelujen ammattitutkinto
Malmivaara Miina, Patron Sanna-Lotta
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Akkanen Feeliks, Consiglio Marco, Ernvall Elli, Fältberg Katri, Halmekoski Joel, Häsänen Oskari, Kiviniemi Max, Kosola Waltteri, Kylä Liam, Laiho Milla, Lindell Ines, Luoto Venny, Meer Raik, Merilä Viivi, Miilumäki Katja, Mäkeläinen Eevi, Neulanen Niklas, Nyberg Thea, Nyholm Siiri, Pelonen Tiia, Rantanen Artturi, Ryösä Essi, Savikko Nina, Savolainen Joona, Sinkko Veeti, Sjöberg Xinyun, Stening Susanna, Suomalainen Pauliina, Vainio Elina
Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto
Heikkilä-Harinen Maarit, Lehmuskallio Jasmin, Tammi Katja
Prosessiteollisuuden perustutkinto
Lin Jinlan, Orpana Antton, Vierimaa Tomi
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto
Andersson Sari, Gashi Suzana, Kaisinthongsoong-Marjamäki Nutthapit, Kostanica Vlora, Ojala Nanna, Patut Maker, Rastas Jarmo, Sahiti Kurti, Sipilä Lauri, Tajik Aziz, Verta Sari, Vilman Stayne, Virkkunen Albert Österlund-Mendyk Carita
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto
Ståhlberg Larry
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Aaltonen Sari, Al Zaidi Ethar, Al-Hachami Arshed, Boteva Elitsa, Daengcham Lap, Farah Fadumo, Kasee Phuwanat, Kokkonen Jiraporn, Mahamed Mahamud Shamso, Reunanen Neera, Sumulehto Sari
Puuteollisuuden perustutkinto
Al-Saffar Imad, Autio Niklas, Eerikäinen Joona, Hendriks Emil, Ihalainen Katja, Ingberg Romeo, Kantola Taro, Könni Erika, Lehtilä Eino, Mattila Pekka, Paukku Tuomas
Rakennusalan perustutkinto
Abdi Hirey Nuur, Aglan Amin, Asikainen Oskari, Bahi Haji Hassan Ahmed, Dekssi Ahmad, Fagerholm Lassi, Garun Ibrahim, Helin Jesse, Huhtala Aaro, Junninen Jeri, Kiminkinen Lenni, Kinnunen Eemeli, Kivelä Arttu, Koskela Aaron, Koskinen Niklas, Kovalainen Danny, Lehtimäki Milko, Martelius Henri, Murshedi Ali, Osala Eemeli, Peci Eron, Pottila Marcus, Reunanen Julius, Ruokonen Jani, Rätsep Rasmus, Sauhula Eemeli, Shcherbakova Valeriia, Siggberg Lenni, Särkelä Julia, Teijula Nuutti, Vasara Erica
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Abdallah Ashwaq, Akinola Deborah, Al Sibahi Ibrahim, Anttila Iida, Arvola Kati, Asad Sobia, Asibol Meryem, Carrion Cobas Yimiel, Chernova Tatiana, Elo Joni, Engman Luca, Fattahi Mahmoud, Fredrikson Jesse, Forsbom Nea, Gaikwad Jyoti, Hayyat Jalal, Hiipakka Kasper, Himanka Antti, Holmberg Jenny, Ilonen Pilvi, Jafari Samira, Jürjenson Diana, Järvinen Konsta, Koivusaari-Riuttamäki Marika, Koskinen Sergei, Kovanen Sammy, Kruskopf Peter, Kulmala Jeremia, Laakso Sofia, Laukkanen Emma, Mahdavi Yasin, Mattila Joona, Maula Emilia, Merilä Viljami, Mäkelä Eemil, Mäkirinta Janina, Mänttäri Jan, Nummela Oona, Paananen Roosa-Maria, Phoowaseranee-Gardi Sam, Piiparinen Patrik, Prapchan Sornwasa, Puurtinen Milan, Rantamäki Teemu, Rava Shadi, Saari Jere, Saeed Huraira, Salminen Siiri, Salo Rene, Siljamo Sanna, Sivula Sofia, Suominen Saku, Stenros Jasper, Strand Anna, Tiwari Ujjwal, Toivonen Vilja, Tubtimto Pattaraporn, Verho Riia, Virta Janne, Visa Aada, Vittasmäki Anna, Vo Kiet, Westerholm Susanna, Yu Hongling
Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto
Karhunen Leila, Martin Vilma, Miettunen Max, Parviainen Joni, Selin Krista
Ruokapalvelujen ammattitutkinto
Arlén Robert, Hyyryläinen Jenni
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Abdillahi Hanaan, Ahmadi Fereshteh, Aho Fanni, Ahola Julia, Ajredini Miranda, Alanko Susanne, Ali Iqra, Azimi Soosan, Bas Serena, Basiem Rohban, Beddek Samia, Blomqvist Bella, Bunjaku Besa, Daut Benjamin, Duldin Ida, Ekholm Satu, Gasharova Rumi, Haaranen Elisa, Haarre Katri, Hakala Fanni, Hanhijoki Sanna, Heikkinen Janika, Heinonen Carmen, Heinonen Heini, Helve Filippa, Hiukka Aliisa, Huhtamäki Emma, Jaakkola Iida, Jaarinen Aleksi, Joronen Hanna, Juhola Juthamad, Junttanen Minna, Juudin Anni, Jäppinen Nariko, Järvinen Jasmi, Kaistaniemi Netta, Karar Farhiyo, Karonen Venla, Karvinen Mimmi, Kemell Sara, Keskikastari Jenina, Keskinen Miska, Ketamo Jade, Khademi Shakiba, Kodisoja Fanny, Kokkala Sabina, Korsijärvi Olivia, Koskela Jesse, Koskinen Juulia, Koskinen Selina, Kovalova Alla, Laine Kaisa, Laitinen Kaisa, Latvala Milla, Lempinen Anniina, Leppänen Maarit, Lindström Miska, Linto-Vaara Mika, Mahamed Mona, Malkaniemi Maija, Malkavaara Heli, Mattila Nella, Merisaari Riku, Moheno-Pesonen Jimena, Moradi Bayan, Muurinen Elli-Noora, Mäkelä Sara, Mäkimaa Inka, Mäkinen Laura, Mäkinen Roni, Mälkki Marjaana, Nieminen Janita, Nurmela Tiia, Nurmi Ellen, Nurminen Aurora, Nylund Monica, Närhi Siiri, Ojala Aada, Opacic Saana, Paija Jonna, Peci Dorontina, Pekkala Milla, Pelkonen Iina, Peltoniemi Jenni, Pennala Eerika, Pettersson Emmi, Poutanen Nina, Rantakari Helmi Elviira, Reivonen Kia, Reunanen Iida, Rinkinen Jenna, Rinne Nina, Räsänen Olivia, Saarenpää Emma, Saarinen Iiris, Salimi Zahra, Salo Emmi, Sayid Shelan, Seikkula Eveliina, Seikkula Karoliina, Shalak Enisa, Siitari Samuli, Sikkilä Anita, Sorri Kaisla, Sorsakivi Iida, Stenman Markus, Suominen Essi, Suvanto Päivi, Taesuwan Tanja, Tamminen Emmi, Tiainen Ella-Maria, Toivonen Vilma, Toivonen Vuokko, Turunen Mikko-Petteri, Tykkyläinen Meri, Tähtinen Eeva, Uusitalo Aliisa, Valikainen Niko, Valtanen Tanja, Vargas-Eskola Claudia, Varjonen Lotta, Vilén Pinja, Viljanen Sanni, Virtanen Iida, Virtanen Marika, Vähänikkilä Heini, Vähäsoini Helena, Väätäinen Marko, Wahlroos Saara, Ylitalo Katja, Zeqiri Blerta
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Bujupi Luan, De Stefano Robert, Eskelinen Jere, Haapahovi Robi, Haagelberg Joona, Halme Arvo, Harakka Kari, Harjunen Juuso, Heikkilä Eero, Heinonen Eetu, Helenius Leevi, Jaakkola Oskari, Jokinen Kasper, Kallio Paju-Petteri, Kankare Miklas, Kaukola Alisa, Kauppi Eetu, Kesti Ville, Konu Valtteri, Korpi Joona, Korpialho Luka, Koskinen Daniel, Kossila Nico, Kukkonen Ville, Kunttila,Tatu, Käkönen Juuso, Lehtinen Miska, Lindholm Joona, Malmivirta Niilo, Maranzani Roberto, Martti Patrik, Mattila Jere, Meripuu Jami, Mihkelsaar Ada Katarina Cäroly, Männikkö Aleksi, Nurmi Henrik, Nyman Mattias, Orpana Valtteri, Pavlutski Kalle, Potinkara Eemil, Rautakoski Kaapo, Reitti Arttu, Reponen Santeri, Ristikankare Matias, Ronkainen Ronja, Rättö Olli, Saarelainen Teemu, Saarenmaa Kalle, Saarikko Sampo, Salmi Tino, Salminen Eelis, Salminen Otto, Sedrani, Miro, Seppälä Juho, Silfver Kim, Sorva Aaro, Suovanen Niko, Suvela Atte, Tmava Agon, Toivanen Iiro, Tuominen Leevi, Turta Santeri, Viitanen Amin, Vire Jetro, Wiberg Einari, Ylikännö Jesperi, Äijö Niko, Östergård Dosse
Talotekniikan erikoisammattitutkinto
Heinonen Teemu, Vasarainen Jani, Väinölä Juhani
Talotekniikan perustutkinto
Abdullahu Leart, Ahonen Ville-Valtteri,Al-Salihi Ahmed, Habib Ajmal, Hassan Abdirisak, Hurme Rasmus, Huseini Muhammed, Jallow Rafael, Juhala Joni, Juvonen Kasperi, Kaario Teemu, Kalliomäki Leevi, Karlsson Aarne, Kemppainen Lenni, Kohonen Joona, Lehtilä Akseli, Lehtonen Eeli, Luotonen Jimi, Luukkonen Christian, Merikukka Miska, Metsäpalo Lauri, Määttälä Anthony, Naseri Mahdi, Niemi Rasmus, Pakarinen Rasmus, Palosaari Kimi, Purkovic Muhamed-semsudin, Ruskomaa-Vermasvuo Ben, Ruusumaa Roope, Selin Andrei, Suoranta Oskari, Tamminen Pasi, Tapanila Jesse, Toivonen Aaro, Tolvanen Meri, Tutti Juuso, Tölkkö Leo, Vesterlund Kasper, Viitakangas Otto, Viitanen Vili, Virta Pauli
Tekstiili- ja muotialan perustutkinto
Ajao Oluwabunmi, Barkat Wajdan, Esmaiwo Eman, Kantola Kaisa, Karlsson Silvia, Latvala Hanne, Lindholm Sonja, Nazarova Emilia, Olkkonen Iiris, Tamminen Sunee, Tripolitis Clarissa, Weis Bayan
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto
Ajao Oluwabunmi, Barkat Wajdan, Esmaiwo Eman, Kantola Kaisa, Karlsson Silvia, Latvala Hanne, Lindholm Sonja, Nazarova Emilia, Olkkonen Iiris, Tamminen Sunee, Tripolitis Clarissa, Weis Bayan
Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto
Pentti Niko
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Aalto Dave, Alho Nikolas, Björklund Gabriel, Bärling Jesper, Chekan Kseniya, Ekman Emil, El-Khatib Hassan, Engholm Rick, Eskola Vera, Hämäläinen Eetu, Ilmonen Amos, Isotalo Miro, Jansson Jere, Jokinen Pessi, Kaljunen Aleksi, Karnila Niklas, Kaunisto Nico, Kärhä Olli, Kärkkäinen Sanna, Laaksonen Jani, Laaksonen John, Latvala Emil, Lehtinen Jani, Leppijoki Artturi, Linden Otto, Lindfelt Tim, Mustapha Hassan, Mäkelä Arttu, Mäkinen Ville, Nayman Artur, Niskanen Vertti, Omar Abukar, Paavola Mika, Pikkarainen Meri, Ruotsalainen Markus, Salmenniemi Sisu, Salminen Eetu, Savolainen Kimmo, Seikola Miko, Sjöberg Sami, Tarvonen Eeti, Vahtera Roope, Wistbacka Leevi
Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto
Koskinen Jyri
Tuotantotekniikan ammattitutkinto
Koivula Tino
Välinehuoltoalan perustutkinto
Indola Pernilla, Jokinen Taina, Lausmäki Sanna, Länsimäki Anna, Mäkelä Jani, Nieminen Andreas, Pikkarainen Ilkka, Salmi Anja
Turun ammatti-instituutti onnittelee kaikkia valmistuneita!