Sähkölataussuunnitelman työpajojen henkilörekisteri

Register service

Konsernihallinto

Basis for personal data processing

Henkilötietoja käsitellään Turun kaupungin laatiman sähkölatauksen yleissuunnitelman yhteydessä järjestettävien työpajojen organisointiin ja kutsujen lähettämistä varten, sekä sähkölatauksen yleissuunnitelman etenemisen informointia varten.

Data controller

Turun Kaupunki

Contact of the register

Kaupunkiympäristötoimiala, PL355, 20101 Turku, puh 02 330000 turun.kaupunki@turku.fi

Responsible person of register

Risto Peltonen

Contact person of the register

Hankepäällikkö, Stella Aaltonen

Contact person

PL 355, 20101 Turku, puh. 0449075983, stella.aaltonen@turku.fi

Contact information of the Data Protection Officer

tietosuoja@turku.fi

Register information

Rekisteri sisältää rekisteröidyistä henkilöistä ja yhteisöistä seuraavia tietoja: henkilön nimi, organisaatio, jota hän edustaa, ja sähköpostiosoite.

Regular source of information

Rekisteröidyn oma ilmoitus.

Purpose of processing personal data

Rekisteröidyn suostumus

More information about the legality

Not defined

Recipients of the personal data

Ei luovuteta

Transferring Personal Data to non-EU countries

Ei luovuteta

Principles of Registry Protection

Rekisterinpitäjän ylin johto päättää työntekijöiden käyttöoikeuksista rekisteriin siinä laajuudessa kuin kunkin työtehtävät sitä edellyttävät. Tietojen käyttöä valvotaan ja seuraamukset väärinkäytöksistä on määritelty.
Tietojen säilytystä, arkistointia, hävittämistä ja muuta käsittelyä ohjataan arkistonmuodostussuunnitelmalla ja tietosuojaohjeistuksella.
Automaattisen tietojenkäsittelyn (ATK) avulla käsiteltävät tiedot on suojattu ulkopuoliselta käytöltä Turun kaupungin tietoverkon käyttöoikeuskirjautumisella ja käyttäjäkohtaisilla käyttöoikeusmääräyksillä.
Käsiteltävät paperiset tiedot säilytetään valvonnan alaisena kansiossa lukituissa toimitiloissa, joihin kulkemista valvotaan.

Data retention period

Kunnes rekisteröity pyytää poistamaan yhteystiedot tai kun sähkölataussuunnitelma on valmistunut.

Data usage for automated profiling and decision-making

Not defined